Az „akadémiai kutatói” célcsoportba olyan jelentkezők kerülnek felvételre, akik
- az életpályájuk első szakaszában hivatásszerűen kívánnak oktató és kutatómunkát végezni,
- karrierjüket a hazai és/vagy a nemzetközi felsőoktatási, kutatási szférában képzelik el,
- továbbá a felvételi eljárás folyamatában meggyőzően igazolják tehetségüket, felkészültségüket és elkötelezettségüket.
- a képzést angol nyelven szeretnék elvégezni, a kurzusokat a félév során egyenletesen elosztva, heti rendszerességgel szeretnék hallgatni,
- intenzíven be szeretnének kapcsolódni a Gazdaságtudományi Kar intézeteinek, tanszékeinek életébe.
Felvételükre az Egyetemi Doktori Szabályzatban foglaltak szerint kerül sor.
Az „alkalmazott kutatói” célcsoportba olyan jelentkezők kerülnek felvételre, akik
- a szélesen értelmezett társadalomtudományi (a gazdálkodás- és szervezéstudományokat, a közgazdaságtudományt, valamint a regionális tudományokat egyaránt ideértve) kérdések elméleti megválaszolása és a gyakorlatba történő átültetése iránt egyaránt érdeklődnek.
- a doktori fokozat megszerzése és a felsőoktatás, kutatás támogatása iránt elkötelezettek, jellemzően az üzleti, közigazgatási, kulturális, diplomáciai, rendészeti, egészségügyi területen dolgozó, gyakorlati tapasztalatokat szerzett közép- vagy felső vezetők, illetve a karrierjüket ezen területeken képzelik el.
- Ezen célcsoport kiemelt szegmensei a mestertanárok és a külsős óraadók, akik jelenleg is a felsőoktatásban dolgoznak vagy a jövőben a gyakorlati feladatik mellett ilyen pozíciót kívánnak betölteni.
- a képzést magyar nyelven szeretnék elvégezni,
- a kurzusokat a félév során blokkosítva kívánják látogatni. Ezeket az alkalmakat konzultációs lehetőségek egészítik ki.
- az „alkalmazott kutatói” célcsoportban tanuló doktoranduszoknak a tanszéki, intézeti közösség életébe való bekapcsolódása opcionális, ahogyan oktatási kötelezettségeik sincsenek.
- Oktatási, oktatástámogatási krediteket saját munkahelyük belső képzési rendszerének aktív közreműködőjeként vagy más felsőoktatási intézmény oktatójaként is szerezhetnek.
Felvételükre az Egyetemi Doktori Szabályzatban foglaltak szerint kerül sor.
Az alprogramok a GSDI-n belül működő műhelyeket testesítik meg, azokat a nyitott tudományos alkotóközösségeket, amelyek a doktori képzés szervezésének, a tudásátadás folyamatának és a kutatómunkának a laza kereteit alkotják. Az alprogramok elsősorban a felvételi eljárás folyamatában, a műhelyhez kötődő kurzusok megtartásában, a kutatási beszámolókban, a komplex vizsgán és a műhelyvitán kapnak kitüntetett szerepet, a doktoranduszok szakmai identitását, intézményi kötődését erősítik.
A doktori képzés alprogramjai (műhelyei)
Az alprogram megnevezése | Példák a kutatási területekre | Alprogramvezető |
Kvantitatív módszerek és ökonometria | Kvantitatív módszerek, ökonometria, adattudomány, közgazdaságtan, statisztika stb. | Kosztyán Zsolt egyetemi tanár |
Menedzsment | Szervezet és vezetéselemélet, stratégiai menedzsment, viselkedés és döntés, projektmenedzsment stb. | Bencsik Andrea egyetemi tanár |
Üzleti tudományok | Marketing, számvitel, pénzügy, turizmus stb. | Veres Zoltán egyetemi tanár |
A képzés időtartama: 8 félév (2+2 év)
A Doktori Iskola vezetője: Dr. Michalkó Gábor
Adminisztrációjának koordinátora: Kaszáné Csehi Diána
Önköltséges képzés esetén a díj 2024 szeptemberétől : 360 000 forint/félév
Az egyéni képzés díja: 180 000 Ft/félév
Képzés struktúrája és tartalma: