Szerezz PhD fokozatot a Pannon Egyetemen a Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolában!
A Pannon Egyetem Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola (GSDI) 2001-ben alakult meg, nevéhez hűen a társadalomtudományok tudományterületen gazdálkodás- és szervezéstudományok tudományágban folytat PhD fokozatot adó doktori képzést.
A tekintélyes múltra visszatekintő doktori iskolát nemzetközileg is ismert és elismert oktatók, kutatók alapították, illetve működését fémjelezték, nyitott, a tudományt a praxis szolgálatába állító szellemiségük mind a mai napig meghatározza a képzést. A GSDI vezetőinek névsora (Major Iván, Török Ádám, Telcs András) önmagában is garanciát jelent a képzés minőségére, amelyhez az akadémiai életpálya legmagasabb grádicsain lévő oktatók, témavezetők is hozzájárulnak.
A doktori iskola számos akkreditáción esett át, minden esetben elnyerte a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) támogatását.
A doktori iskolában eddig közel 100 hallgató szerzett PhD fokozatot, jelenleg mintegy 40, köztük számos külföldi doktorandusz vesz részt a képzésben, amely magyar és angol nyelven, állami ösztöndíjas és költségtérítéses finanszírozásban zajlik.
A GSDI a Gazdaságtudományi Kar (GTK) égisze alatt, a Pannon Egyetem többi karával és doktori iskolájával kooperálva működik. Alapvetően a GTK intézeteinek, tanszékeinek legkiválóbb oktatói, kutatói jelentik azt a humánerőforrás bázist, amely a GSDI-ben zajló tudományos utánpótlásnevelést biztosítja, de más, köztük külföldi egyetemek, kutatóintézetek munkatársai is bekapcsolódnak a képzés és a fokozatszerzés folyamatába.
A doktori iskola közelmúltban elfogadott stratégiájának fókuszában a nyitottság, az együttműködés és a minőség hármassága áll, a mindennapok és a versenyképesség megőrzését, növelését célzó fejlesztések egyaránt ebben a szellemiségben zajlanak.
A Doktori Iskola vezetése
Michalkó Gábor
az MTA doktora, egyetemi tanár
Üzleti Tudományok Intézete
Turizmus Intézeti Tanszék
Alprogramvezetők
Kvantitatív módszerek és ökonometria | Vezetéstudomány | Üzleti tudományok |
Kutatási területek: Kvantitatív módszerek, ökonometria, adattudomány, közgazdaságtan, statisztika stb. | Kutatási területek: Szervezet és vezetéselemélet, stratégiai menedzsment, viselkedés és döntés, projektmenedzsment stb. | Kutatási területek: Marketing, számvitel, pénzügy, turizmus stb. |
Kosztyán Zsolt Tibor PhD, egyetemi tanár | Bencsik Andrea a közgazdaság-tudomány kandidátusa, egyetemi tanár | Veres Zoltán a közgazdaság-tudomány kandidátusa, egyetemi tanár |
Menedzsment Intézet Kvantitatív Módszerek Intézeti Tanszék | Menedzsment Intézet Szervezési és Vezetési Intézeti Tanszék | Üzleti Tudományok Intézete Marketing Intézeti Tanszék |
Adminisztráció, információ
Kaszáné Csehi Diána
“A” épület, 2. emelet, 241. iroda
Telefon: + 36 88 624-000/4120
E-mail: csehi.diana@gtk.uni-pannon.hu
A doktori képzés struktúrája
A doktori képzés két nagyobb szakaszból áll. Az első, az úgynevezett képzési és kutatási szakasz (1-4. félév), amely a komplex vizsgával zárul, a második, az úgynevezett kutatási és disszertációs szakasz (5-8. félév), amely az abszolutórium megszerzésével zárul.
A képzési és kutatási szakaszban (1-4. félév) a doktorandusz a mintatantervben előírt kurzusokon vesz részt (azokon tanulmányi krediteket szerez), a témavezető(k) irányításával kutatómunkát végez (kutatási krediteket szerez), oktatási, oktatástámogatási feladatokban működhet közre (azokon tanulmányi krediteket szerezhet) és publikál (publikációs krediteket szerezhet). Amennyiben összegyűjtötte a 120 kreditet, a 4. félév végén komplex vizsgát tesz.
A kutatási és disszertációs szakaszban (5–8. félév) a doktorandusznak már nincs kurzuslátogatási kötelezettsége, viszont intenzív kutatómunkát végez, kutatási eredményeit referált kiadvány(ok)ban publikálja, elkészíti a műhelyvitára benyújtandó értekezéstervezetét, oktathat, oktatástámogatási feladatokat végezhet. A kutatási és disszertációs szakasz a nyolcadik aktív félév végén abszolutóriummal zárul, amelynek feltétele a 240 kredit teljesítése.
A doktorandusznak a komplex vizsgát követő harmadik év végéig van lehetősége a disszertációjának benyújtására, amelynek sikeres megvédése esetén PhD fokozatot szerez. Ez a határidő különös méltányosságból (pl. gyermekvállalás, tartós betegség esetén) meghosszabbítható.
A képzés tartalma
A doktori képzés alapvetően a tudományos utánpótlás-nevelést szolgálja, ezért olyan ismeretek és képességek elsajátítását kínálja, amely akár az akadémiai életpályán, akár a gyakorlatban, illetve a két szféra közös metszetében magas szintű kutatások folytatását teszi lehetővé. Ahhoz, hogy a képzés eredményesen záródhasson és sor kerüljön a PhD-fokozat megszerzésére, strukturált és minőségi tudásátadás szükséges, amelynek kereteit az alábbi mintatantervi blokkok képezik. A képzés során blokkonként két kurzus elvégzése az előírás, összesen 8 kurzust kell teljesíteni.
További információ:
Telefon: 06 88 624 120
E-mail: gsdi@gtk.uni-pannon.hu