A tudományos és kutatói utánpótlás képzés megerősítése érdekében a Pannon Egyetem kiemelt figyelmet kíván fordítani a legkiválóbb hallgatók doktori tanulmányainak támogatására. A Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program (FIKP) keretében elnyert támogatás célkitűzéseihez kapcsolódva a 140 eFt/hó állami ösztöndíjon felül 100 eFt/hó kiegészítő ösztöndíjat biztosítunk PhD tanulmányaik képzési szakaszára mindazon hallgatóknak, akik a felvételi eljárás során elérik a megszerezhető maximális pontszám legalább 70%-át. (A mellékelt PhD felvételi pontszámítási táblázat szerint 71-ből 50 pontot.) Az ösztöndíjkiegészítés fedezetét az FIKP támogatás terhére a PE Multidiszciplináris Kiválósági Kutatóközpont biztosítja. A kiemelkedően teljesítő doktoranduszok támogatását szándékaink szerint a képzés kutatási fázisára is ki kívánjuk terjeszteni.

Melléklet: PhD felvételi pontszámítási táblázat

PhD_felveteli_ertekelese